Dzisiaj dwie drużyny gminy zmierzyły się w Strzyżowcu. Piłkarze Pogoni wyszli na boisko wyraźnie zdekoncentrowani. Już w piątej minucie meczu potężny strzał w światło bramki z około trzydziestu metrów dał drużynie gospodarzy prowadzenie. Zaledwie trzy minuty później po błędach obrony Czarni prowadzili już 2 : 0.

Po wyrównanej grze w kolejnych minutach ostatnie piętnaście minut pierwszej połowy należało do piłkarzy z Wlenia. Około 27 minuty Ernest Pilny w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem Strzyżowca zdobył kontaktową bramkę, Chwilę potem Pilny po raz drugi staną przed możliwością zdobycia gola. Tym razem piłka uderzył w spojenie słupka i porzeczki. Pięć minut przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę meczu Ernest nie zmarnował kolejnej okazji, zdobywając wyrównującego dla Wlenia gola. Wynik 2 : 2 utrzymał się do końca spotkania.

Dzisiaj nie mieli szczęścia piłkarze WKS, którzy w meczu z Julią II Szklarska Poręba przegrali 0 : 3.