kill_the_netUpload files...
Anna Michoń na podium | WlenInfo - Informacje z regionu - Wleń

Za nami VII Lwówecki Festiwal Talentów. Impreza stworzona na kształt telewizyjnego show „Mam talent” przyciąga do Lwówka Śląskiego nie tylko spragnionych sukcesu, utalentowanych młodych ludzi, ale także sporą widownię – w dużej mierze bliskich, kolegów z klasy, znajomych.

Tradycyjnie po eliminacjach do półfinału kwalifikuje się dziewięcioro solistów, którzy podczas sobotnich (30 marca) zmagań półfinałowych i finałowych prezentują przed jury oraz publicznością swoje zdolności. Do finałów przechodzi trójka wybrana przez jury, natomiast zwycięzcę Festiwalu w głosowaniu wybiera publiczność.

Do sobotnich zmagań zakwalifikowani zostali utalentowani młodzi ludzie nie tylko z samego Lwówka Śląskiego. W sobotni wieczór na scenie LFT wystąpiła także w bardzo mocnym składzie reprezentacja Lubomierza – uczniów Zespołu Szkół ćwiczących na co dzień w Ośrodku Kultury i Sportu w Lubomierzu oraz jako najmłodsza uczestniczka uczennica Zespołu Szkół z Wlenia.

W półfinale swoje umiejętności zaprezentowali:

Ewa Skrzydłowska – uczennica III klasy gimnazjum przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Lwówku ŚląskimWiktoria Zientara – uczennica III klasy gimnazjum przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Lwówku Śląskim.Zofia Żuchowska – uczennica III klasy gimnazjum przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Lwówku ŚląskimMałgorzata Szostak – uczennica III klasy Zespołu Szkół w LubomierzuJulia Romaniuk – uczennica I klasy liceum w Zespole Szkół w Lubomierzu Honorata Szulc – uczennica III klasy w Zespołu Szkół w LubomierzuArtur Sikora – uczeń III klasy Zespołu Szkół w Lubomierzu, oraz najmłodsza uczestniczka konkursu, niezwykle utalentowana uczennica Zespołu Szkół we Wleniu Ania Michoń.

– Ania ma 10 lat. Jest uczennicą Szkoły Podstawowej im. Świętej Jadwigi Śląskiej we Wleniu. Uwielbia śpiewać i tańczyć. Tańczy z sukcesami już od kilku lat, natomiast na poważnie przygodę ze śpiewem rozpoczęła dopiero w ubiegłym roku. Jej pierwszy sceniczny występ odbył się podczas ubiegłorocznego Lwóweckiego Festiwalu Talentów.

Decyzją jury w składzie: Krzysztof Rogacewicz (przewodniczący), Honorata Magdeczko – Capote oraz Vitalina Samostrokov do finału przeszli: Anna Michoń, Zofia Żuchowska i Honorata Szulc. Wyróżniania za wspaniałe występy otrzymały: Julia Romaniuk i Zuzanna Szymaniak.

W przerwie przed finałowymi występami na scenie wystąpili: Aleksandra Niewęgłowska, Joanna Rzeźwicka i lwówecki zespół Con Grazia.

Podczas finałów to właśnie publiczność wybierała najbardziej utalentowanych uczestników. Trzecie miejsce zajęła Honorata Szulc, drugą nagrodę zdobyła Anna Michoń a zwyciężczynią VII Lwóweckiego Festiwalu Talentów została Zofia Żuchowska.

Finałowa piosenka w wykonaniu Ani Michoń


Marek Dral – Lwowecki.info