Władze Powiatu Lwóweckiego ogłosiły przetarg na remont mostu w ciągu drogi 2491D. Kierowców czekają spore utrudnienia.

 

Jak już zapowiadaliśmy w lutym br. władze Powiatu Lwóweckiego rozpoczęły przygotowania do remontu kolejnego już mostu w miejscowości Strzyżowiec.

Prace związane z przygotowaniami do remontu trzeciego już mostu w ciągu drogi powiatowej 2491D w miejscowości Strzyżowiec weszły w kolejny etap. Ogłoszony został przetarg na jego remont. Wcześniej opracowany został tymczasowy projekt organizacji ruchu.

Objazdy

W przypadku tego mostu nie ma możliwości wykonania objazdu tuż obok, tak jak to było robione w przypadku wcześniejszych remontów. Tym razem kierowców czeka większy objazd.

Samochody osobowe jadące od Wlenia do Jeleniej Góry będą mogły korzystać z drogi gminnej Strzyżowiec – Nielestno. Wprawdzie jest ona bardzo wąska, ale jednocześnie stanowi skrót względem drogi głównej. Kierowcy osobówek będą mogli także skorzystać z przejazdu przez Pilchowice Zaporę oraz drogi przez Czernicę.

Kierowcy ciężarówek będą musieli korzystać z objazdu drogą krajową DK30 i drogą wojewódzką DW 297.

Proponowany objazd drogą Strzyżowiec – Nielestno

To pytanie nadal jest otwarte. Władzom Powiatu zależy, żeby remont wykonać jak najszybciej. W budżecie na ten rok zabezpieczone są już środki na wkład własny. Jeżeli znajdzie się wykonawca, to na plac budowy wejdzie najprawdopodobniej jeszcze w lipcu.

Kiedy zakończy się remont mostu?

Data zakończenia prac została podana w ogłoszeniu o zamówieniu. Wykonawca robót bez względu na to kiedy wejdzie na plac budowy roboty ma zakończyć do 30 października.


Marek Dral – Lwowecki.info

%d bloggers like this: