kill_the_netUpload files...
Biedronka we Wleniu | WlenInfo - Informacje z regionu - Wleń

Dwudziestego pierwszego listopada gościł we Wleniu przedstawiciel spółki Jerónimo Martins zainteresowany lokalizacją na terenie miasta dyskontu „Biedronka”. Szczególnie interesował się możliwością zakupu placu obok Dino.

Burmistrz Artur Zych na sesji rady miasta poinformował radnych, że nie jest zainteresowany budową kolejnego marketu. Jeżeli zaś chodzi o możliwość sprzedaży placu, to nie ma takiej możliwości, ponieważ jak wyjaśniał to nie jest zgodne z jego poglądami – Jest to miejsce, gdzie mają odbywać się imprezy, oprócz tego ma być parking dla turystów, którzy będą przyjeżdżać. Mówił do radnych.

Miejscowy handel na terenie Wlenia pomału zamiera. Jeszcze kilka lat temu na terenie miasta funkcjonowało około dwudziestu małych lokalnych sklepików. Dzisiaj pozostało osiem i słychać o możliwości likwidacji kolejnych. Przyczyny takiego stanu rzeczy są złożone, na pewno jedną z nich jest funkcjonujący od kilku lat market. Otwarcie kolejnego zdecydowanie przyśpieszyłoby proces zamierania lokalnych placówek. Z drugiej jednak strony zamykanie kolejnych punktów sprzedaży i tak wydaje się nieuniknione. Może się okazać, że za kilka lat cały handel we Wleniu i okolicy zdominuje jedna sieć handlowa. Monopol najczęściej wiąże się z dyktowaniem warunków konsumentom, a co za tym idzie wyższymi cenami.

                                       Zdjęcie poglądowe. Archiwum wleninfo.pl

 


ANDRZEJ JAŚKIEWICZ