kill_the_netUpload files...
Brud i smród | WlenInfo - Informacje z regionu - Wleń

Stare rozkładające się materace, hałdy odpadów, kartonów, mebli i wszechogarniający fetor. To wszystko zaledwie kilkadziesiąt metrów od ratusza we Wleniu. 

Duża część mieszkańców Wlenia mija to śmietnisko niemal codziennie idąc na zakupy do Dino. Najwyraźniej ani smród, ani poniewierające się odpady im nie przeszkadzają. No może nie wszystkim.

Te materace leżą na ulicy już co najmniej od kilku miesięcy. Pełno w nich robactwa, to jest zagrożenie epidemiologiczne! Dwa razy byłam w urzędzie! I co? Nikt się tym nie zajął. Gdzie jest burmistrz? Gdzie Straż Miejska ! Wieczorami podjeżdżają samochody i przywożą stare meble. Wyrzucają i odjeżdżają! Tragedia!. Napisz pan o tym, mówiła napotkana przeze mnie osoba. Może w końcu do kogoś to dotrze! Takiego brudu we Wleniu to jak żyję, nie pamiętam! Mówi na koniec.

Gmina Wleń tonie w śmieciach i to dosłownie. Dziesiątki ton odpadów i śmieci w lasach, hałdy walających się od kilku miesięcy odpadów pod murem cmentarnym, gnijące śmieci na zapleczu wleńskiego runku. Jest źle, a może być jeszcze gorzej.  Wielu mieszkańców po prosu nie wie, gdzie może pozbyć się tak zwanych „gabarytów”. Konia z rzędem temu, kto odnajdzie taką informację na stronie Urzędu!

A jeżeli już do niej dotrze, to dowie się, że musi z nimi jechać do Lubomierza! Taką decyzję podjęła rada miasta na Wniosek Burmistrza Artura Zycha! Może warto pana burmistrza zapytać, czy aby ten brud to jej skutek. 

O to, dlaczego mieszkańcy Gminy nie mogą składować odpadów we w wyznaczonym punkcie we Wleniu pytał radny Marek Dral.

Trzeba byłoby ogrodzić teren, zamontować kamery wyjaśniał Artur Zych. Okazuje się, że najwyraźniej stworzenie takiego punktu jednak przerasta możliwości gminnych Urzędników. 

Tymczasem czas sobie płynie góry śmieci rosną, fetor się niesie, a pan burmistrz miesza wodę w zaporze.

Droga do marketu mieszkańców Wlenia. Materace gniją od kilku miesięcy. Fetor niesie się po całej ulicy
Przyjeżdżają auta wywalają meble. Kika razy byłam w urzędzie i nic! Gdzie jest Straż Miejska!
Od kilku miesięcy sterty śmieci walają się pod murem cmentarnym, zero reakcji urzędu!
Tak wygląda wizytówka Wlenia! Wstyd!