Trzydziestego października została otwarta droga łącząca sołectwa Nielestno i Strzyżowiec.

Nowo wybudowany odcinek ma długość nieco ponad dwa kilometry i stanowi znaczny skrót dla mieszkańców Wlenia jadących do i z Jeleniej Góry.
I właśnie do wykorzystania tego odcinka jako skrótu z „pięknymi widokami” zachęca kierowców burmistrz Artur Zych.

Aby z niego skorzystać, wystarczy w Nielestnie za mostem skręcić w kierunku Czernicy. Następnie na skrzyżowaniu przed pomnikiem poległych w czasie I Wojny Światowej kierować się w prawo. Po przejechaniu około trzech kilometrów wyjedziemy w Strzyżowcu za przystankiem autobusowym. Jadąc w tym samym kierunku drogą powiatową, pokonamy około pięciu kilometrów. Oszczędzamy więc około dwa kilometry.

Najprawdopodobniej duża część kierujących zapozna się z tym skrótem już wkrótce. Stanie się tak za sprawą utrudnień w ruchu spowodowanych przez Rejon Dróg remontem mostku na początku wsi Strzyżowiec. Po zakończeniu prac spora część użytkowników zapewne już na stałe będzie korzystała z objazdu.

Nie wszyscy mieszkańcy Nielesatna są tym zachwyceni. Wąski i kręty odcinek, około pięciuset metrów prowadzi przez środek wsi. Do tej pory było tam stosunkowo spokojnie i bezpiecznie, teraz może się to zmienić.

„Droga ze Strzyżowca do Nielestna przez las to nie był trafiony pomysł, już w tej chwili mieszkańcy są niezadowoleni, ponieważ jeżdżą i hałasują duże samochody i jest niebezpiecznie. Droga jest już wykorzystywana do jazdy i sprzedaży narkotyków”. – Pisze w komentarzu jeden z internautów.

Podobnego zdania był mój rozmówca ze Strzyżowca który narzekał, że mimo trwającej jeszcze prac młodzi ludzie już urządzają na niej wyścigi i jak mówi nie można wyjść na spacer.

Warto przypomnieć, że właśnie z tych powodów mieszkańcy pobliskiego Tarczyna nie wyrazili zgody na połączenie ich miejscowości „asfaltem” z Bystrzycą.

Obejrzyj materiał wideo z przejazdu nowo otwartą drogą łączącą Nielestno i Strzyżowiec

 


Andrzej Jaśkiewicz

Marek Dral – Lwowecki.info

 

 

%d bloggers like this: