Jak informuje portal E.Lubań.pl Zarząd Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu poinformował, że Zofia Barczyk dyrektor szpitala w Zgorzelcu została odwołana z pełnionego przez wiele lat stanowiska. Przypomnijmy. Poradnia Zdrowia we Wleniu jest placówką należącą do zgorzeleckiego szpitala.

We wtorek 12 stycznia Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu poinformowało, że zarząd powiatu na dzisiejszym posiedzeniu (12.01) odwołał Zofię Barczyk z funkcji dyrektora Wielospecjalistycznego Szpitala – Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu.

Sprawa może mieć związek z zaszczepieniem przeciw COVID – 19, poza kolejnością burmistrza Zgorzelca Rafała Gronicza oraz jednego z lokalnych przedsiębiorców, który zresztą przekazał wiele darów dla miejscowego szpitala.

Kilka dni temu, rzeczniczka NFZ Anna Szewczuk-Łebska, poinformowała, że prowadzone jest postępowanie kontrolne w Wielospecjalistycznym Szpitalu w Zgorzelcu dotyczące prawidłowości realizacji szczepień przeciw COVID-19.

Kontrolerzy mieli zweryfikować czy szczepienia realizowane w placówce odbyły się zgodnie z określonymi zasadami. Sprawdzali jakie osoby zostały zaszczepione, czy zaszczepione osoby spoza personelu były uprawnione do szczepień na tym etapie. Natomiast szczegółowe wyniki kontroli miały zostać przedstawione po zakończeniu postępowania. Na razie wyniki nie są jeszcze oficjalnie znane, jednak Zarząd Powiatu Zgorzeleckiego postanowił odwołać Zofię Barczyk ze stanowiska dyrektora szpitala.

Fot.: Wielospecjalistyczny Szpital – Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu