Trzy tysiące złotych straciła starsza kobieta po tym, gdy do mieszkania wpuściła mężczyznę podającego się za listonosza. Sprawa została zgłoszona na policję.

Zdarzenie miało miejsce ok. godziny piętnastej w dniu 27 kwietnia 2021 roku we Wleniu. 92- letnia kobieta zobaczyła podjeżdżający pod dom samochód łudząco podobny do tego, którym porusza się znany jej listonosz.

Prawdopodobnie mężczyzna poruszał się tym samochodem:

Staruszka otworzyła drzwi mężczyźnie. Ten poprosił o pokazanie dokumentów, kwitów emerytury, mówił jej, że teraz może dostać dofinansowanie do emerytury. Mężczyzna w mieszkaniu starszej pani spędził zaledwie chwilę. Gdy wyszedł ta zorientowała się, że zniknęły jej pieniądze – łącznie kilka tysięcy złotych. O sprawie powiadomiona została lwówecka policja, która szuka oszusta.

“27 kwietnia Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim otrzymał zgłoszenie o kradzieży pieniędzy 92- letniej kobiecie z Wlenia. Na miejscu policjanci ustalili, iż do kobiety przyszedł mężczyzna przypominający listonosza, który zaproponował jej pomoc w uzyskaniu dofinansowania do emerytury z Unii Europejskiej. Oszust poprosił kobietę o dowód osobisty oraz odcinku z otrzymywanej emerytury. Wykorzystując nieuwagę seniorki, skradł 3000 zł, które trzymała w domu. Dopiero, gdy mężczyzna oddalił się, kobieta zauważył, że zniknęły również jej oszczędności i niezwłocznie powiadomiła policję”tłumaczy sierż. Olga Łukaszewicz z policji w Lwówku Śląskim i apeluje do wszystkich:

“Rozmawiajmy z naszymi dziadkami, rodzicami i bliskimi o takich zagrożeniach. Wskażmy im sposób postępowania w momencie, gdy otrzymają podobny telefon. Aby nie stać się ofiarą przestępstwa musimy działać rozważnie i nie ulegać emocjom. Należy również kierować się zasadą ograniczonego zaufania do nieznanych nam osób”.


%d bloggers like this: