kill_the_netUpload files...
Gdzie z dzieckiem do lekarza | WlenInfo - Informacje z regionu - Wleń

Od początku Lutego w przychodni we Wleniu rozpoczął pracę nowy lekarz. Jak na razie zbiera raczej pozytywne opinie wśród mieszkańców, którzy korzystali z jego porad i mamy nadzieję, iż tak pozostanie. Niestety trwa zupełny chaos informacyjny, jeżeli chodzi o możliwość porad dla dzieci.

Trwa zupełny chaos informacyjny jeżeli chodzi o zakres pomocy lekarskiej dla dzieci i młodzieży. W trakcie spotkania z radnymi rady miasta dyrektor szpitala w Zgorzelcu zapewniała, że lekarz będzie przyjmował dorosłych oraz dzieci powyżej dwóch lat. Jednocześnie przyznała, iż do te pory nie podpisano umowy z lekarzem pediatrą i jak na razie trwają poszukiwania specjalisty w tej dziedzinie. Niestety na moment spotkania były bezskuteczne. Pediatra o ile zostanie zatrudniony, przyjmowałby dzieci, jak stwierdziła pani dyrektor niecodziennie, ponieważ, dzieci we Wleniu jest niewiele.

Okazuje się jednak, że na linii Szpital w Zgorzelcu – Urząd Miasta i Gminy – Przychodnia we Wleniu trwa kompletny chaos informacyjny.

Z jednej strony dyrektor Barczyk zapewnia, iż doktor będzie przyjmował dzieci powyżej dwóch lat, z drugiej strony na sesji rady miasta radny Adam Cieślak stwierdzi, że został poinformowany w recepcji ośrodka zdrowia, że lekarz dzieci małych nie przyjmuje, a najlepiej, żeby dzieci miały powyżej osiemnastu lat. Burmistrz był w sytuacji zupełnie niezorientowany i nic na ten temat nie potrafił powiedzieć.

My ze swojej strony ustaliliśmy, że lekarz dzieci przyjmuje, jednak w bardziej skomplikowanych przypadkach kieruje je do lekarza pediatry.

Ze swojej strony radzimy, aby w sposób jasny, zrozumiały i precyzyjny poinformować mieszkańców, szczególnie rodziców małych dzieci kiedy i gdzie, mogą zasięgnąć porady lekarskiej. Wystarczy odrobina chęci.