kill_the_netUpload files...
II Piknik Rodzinny w Nielestnie | WlenInfo - Informacje z regionu - Wleń

W sobotę 17.09.2022 , w Domu Pomocy Społecznej w Nielestnie, odbył się II Piknik Rodzinny. To druga edycja organizowanych u nas spotkań w gronie rodzin i przyjaciół Mieszkańców naszego Domu. Pierwsze takie wydarzenie miało miejsce we wrześniu ubiegłego roku. Zakończyło się dużym sukcesem. Dzisiaj przyjechało w odwiedziny do naszych Mieszkańców ok. 80 osób. Przyjechali z dobrymi humorami i prezentami – domowymi ciastami. Mieszkańcy zawsze bardzo cieszą się ze spotkań z bliskimi. Czekają na nich z utęsknieniem, dopytują się o nich już od wielu dni. Potrzebują takich spotkań, pomimo tego, że w naszym Domu mają swoją wielką rodzinę.

Dużą atrakcją dla wszystkich był pokaz sprzętu strażackiego, zorganizowany przez członków OSP Lubomierz, który wzbudził wielkie zainteresowanie wśród naszych Mieszkańców oraz zaproszonych Gości. Każdy mógł sprawdzić się w roli strażaka. Strażacy przyjechali na zaproszenie jednego z naszych Mieszkańców, p. Patryka Kudły, który jest jednym z nich, strażakiem ochotnikiem. Bardzo dziękujemy całej ekipie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubomierzu, szczególnie dowódcy jednostki, sympatycznemu i skromnemu p. Piotrowi Kujawie.

Na naszych Gości oraz Mieszkańców czekały owoce i ciasta, a na obiad zaserwowano pyszną zupę dyniową, którą ugotowały Panie Kucharki z dyń dostarczonych przez p. Stanisława Mrówkę, radnego Powiatu Lwóweckiego. Na drugie danie Goście i Mieszkańcy zjedli smaczny bigos i kluski śląskie z kotlecikami mielonymi lub udkami wraz z zestawem surówek.

Pomimo niesprzyjającej pogody, na Mieszkańców i Gości czekało wiele atrakcji, przygotowanych przez terapeutów. Było karaoke, dzięki któremu nasi Mieszkańcy zaprezentowali swoje wokalne talenty, był też kolaż do pokolorowania przez chętnych. Ponieważ każdy z Mieszkańców naszego Domu oraz członkowie Ich rodzin, są dla nas bardzo ważni, pozostawili swój ślad w postaci odcisków palców w „papierowych oknach”, które na kolejnych Piknikach będą uzupełniane.

Na zakończenie naszego rodzinnego święta, członkowie rodzin z wdzięcznością podchodzili do p. Dyrektor dziękując za możliwość przyjazdu i spotkania się ze swoimi bliskimi. Podziękowali za pozytywne zmiany, które od jakiegoś czasu obserwują w naszym Domu.

Po zakończeniu Pikniku przez długi czas będziemy wraz z Mieszkańcami wspominać przyjemne chwile i czekamy już na kolejne rodzinne spotkania.