Jeden ze złodziei z Pałacu we Wleniu już za kratkami. Przełomem w sprawie była wizyta poszkodowanego na jeleniogórskiej „Giełdzie”

Kilka tygodni temu mieszkańców regionu zbulwersowała zuchwała kradzież w pałacu Książęcym we Wleniu.
Przypomnijmy: W nocy z soboty na niedzielę i z niedzieli na poniedziałek pod koniec listopada dwójka zamaskowanych mężczyzn za pomocą dorobionego wcześniej klucza dostała się na teren Pałacu i zrabowała przedmioty o łącznej wartości kilkunastu tysięcy złotych. Postępowanie w tej sprawie wszczęła Komenda Powiatowa policji we Lwówku Śląskim.

Przełomem potwierdzającym wcześniejsze podejrzenia była wizyta poszkodowanego właściciela obiektu na „Giełdzie” w Jeleniej Górze

Jak wyjaśniał, już wchodząc na plac targowy zwrócił uwagę na charakterystyczną rzeźbę ukradzionego rycerza. Zaledwie kilkanaście minut później będąc na parkingu nie mógł uwierzyć własnym oczom. Z zaparkowanego obok samochodu wysiadł mężczyzna dźwigając będący jego własnością zegar. Oba te przedmioty odzyskał, a powiadomiona o odnalezionych rzeczach jeleniogórska policja już po kilku dniach zatrzymała jednego ze sprawców kradzieży .

Jak informuje podinspektor Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej, jeleniogórscy policjanci ustalili, że 27-letni jeleniogórzanin poszukiwany przez policjantów z Lwówka Śląskiego za kradzież ukrywa się w jednym z mieszkań w Jeleniej Górze. Mężczyzna podejrzewany jest o kradzież mienia, z jednego z pałaców na terenie powiatu lwóweckiego, do której doszło pod koniec listopada 2020 roku.
Okazało się, że mężczyzna faktycznie ukrywał się w ustalonym przez funkcjonariuszy lokalu i tam został zatrzymany. Mężczyzna posiadał narkotyki. Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli liczne przedmioty, które mogą pochodzić z przestępstwa oraz odzyskali lustro, które zostało skradzione z pałacu.
Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.
Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za posiadanie środków odurzających oraz kradzież grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Ukradziony rycerz odnalazł się na „Giełdzie” w jeleniej Górze
Odzyskano także wyniesione przez złodziei lustro
Ukradziony zegar również odnalazł odnalazł się na „Giełdzie”

%d bloggers like this: