Sporo pracy mieli dzisiejszej nocy strażacy i mieszkańcy, których domy po kolejnej nawałnicy zostały zalane. Woda sięgała do kolan.

Ulewa, jaka dzisiejszej nocy, z soboty na niedzielę przeszła nad regionem doprowadziła do kolejnych podtopień na terenie gminy Wleń. Ucierpieli mieszkańcy Strzyżowca, Pilchowic, a także Modrzewia.

Jak informują na swoim profilu strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wojciechowie o godzinie 2:25 otrzymali wezwanie do miejscowości Strzyżowiec, gdzie został zalany dom mieszkalny.

„Według zgłaszającego poziom wody sięgał kolan.” – tłumaczą druhowie z Wojciechowa.

Godzinę później przyszło kolejne zgłoszenie. Tym razem OSP Wojciechów został zadysponowany do pomocy mieszkańcom do miejscowości Modrzewie, gdzie został zatkany odpływ wody przez co ta zamiast wpływać do rzeki zaczęła zalewać pobliskie osiedle.

„W najgłębszym miejscu woda osiągała 60 cm.” – tłumaczą druhowie.

Na szczęście w żadnym z zdarzeń nikt nie ucierpiał, jednak straty materialne są bardzo duże. Oprócz strażaków z Wojciechowa w nocnych działaniach udział brali także strażacy z ternu gminy Wleń.

Mieszkańcy zalanej części Modrzewia składają serdeczne podziękowania wszystkim strażakom biorącym udział w akcji ratowniczej, oraz dla pana Wojciecha Świętochowskiego który mimo, iż mieszka w części sołectwa nie dotkniętej przez żywioł z ogromnym poświęceniem zaangażował się w pomoc sąsiadom.

Zdjęcie nadesłane przez czytelników portalu
Zdjęcie nadesłane przez czytelników portalu
Zdjęcie nadesłane przez czytelników portalu

Marek Dral – Lwowecki.info