Najnowsza edycja wydarzenia #PixelMania2k22 odbędzie się w Lubomierzu w dniach 12-14 sierpnia 2022 roku.

Po covidovej przerwie, niezwykłe wydarzenie organizowane przez mieszkańca Wlenia odbędzie się po raz kolejny w Lubomierzu. Mowa tutaj oczywiście o PixelManii – imprezie, na którą przyjeżdżają cyklicznie ludzie z całego świata! PixelMania to jedno z nielicznych wydarzeń artystycznych o zasięgu światowym organizowanych w naszym regionie. Warto dodać, że jego pomysłodawcą i organizatorem jest mieszkaniec Wlenia pan Krzysztof Jodko Narkiewicz.

Co to cosplay?
Cosplay to niesamowita pasja, która przebojem zaczęła zdobywać popularność na całym świecie. To magiczne hobby, w którym młodzi i zdolni artyście tworzą stroje z bajek, filmów bądź gier. Dzięki cosplayerom możemy spotkać swoje ulubione postacie żywcem wydarte z świata marzeń bądź snów.

“Cosplay to nie tylko „przebieranie się”. To zabawa, hobby, pasja, ciągłe doskonalenie siebie i swoich umiejętności. Jakich? Od występów scenicznych przez pozowanie na szyciu i obróbce różnych materiałów kończąc.” – mówi Mateusz Zahora, znany polski fotograf cosplayowy ze Studia Zahora.

Idea imprezy.
Głównym celem PixelManii jest zaprezentowanie uroków naszego regionu oraz promocja Polski, a także umożliwienie fotografom i cosplayerom dzielenie się swoim doświadczeniem, oraz wiedzą, dzięki czemu każdy z uczestników będzie mógł poprawić swoje dotychczasowe umiejętności. Rezultatem imprezy będą tysiące zdjęć promujące Miasto i Gminę Lubomierz oraz cosplay na całym świecie.

Historia imprezy.
Po czterech latach umiejscowienia wydarzenia we Wleniu (trzy lata pod nazwą FotoCon), w 2019 organizator zdecydował się z niejasnych powodów przenieść PixelManię do Lubomierza i został tam bardzo gorąco przyjęty, tak przez mieszkańców Lubomierza, jak i przez radnych oraz burmistrza Marka Chrabąszcza.

Najnowsza edycja wydarzenia #PixelMania2k22 odbędzie się w Lubomierzu w dniach 12-14 sierpnia przyszłego roku.

Przypomnijmy jak to było we Wleniu:

A tutaj wideo z ostatniej edycji w Lubomierzu: