Nowy lekarz od pierwszego lutego będzie przyjmował pięć razy w tygodniu od godziny 8 do godziny 14. Będą wizyty domowe.

Po perturbacjach wywołanych w ocenie części radnych niewłaściwym zachowaniem części personelu przychodni i związanych z tą sytuacją odejściem pacjentów Jest nadzieja na ustabilizowanie sytuacji w Ośrodku Zdrowia we Wleniu.

Jak się dowiadujemy, od pierwszego lutego pracę we Wleniu rozpocznie nowy lekarz. 

Pan Doktor ma 51 lat i jest specjalistą chorób wewnętrznych. Do tej pory pracował w podstawowej opiece zdrowotnej. Jak zapewnia dyrektor szpitala w Zgorzelcu, ma duże doświadczenie zawodowe. Pracę rozpocznie od pierwszego lutego tego roku. Będzie przyjmował pacjentów w tym dzieci od lat dwóch w godzinach od 8 do 14 od poniedziałku do piątku, przy czym dwa razy w tygodniu czas przyjęć będzie przesunięty. Po południu będą realizowane wizyty domowe. 

Niestety nie jest przewidziane uruchomienie przychodni w Pilchowicach, a opiekę zdrowotną mieszkańców z tej miejscowości tak jak dotychczas ma zapewnić przychodnia we Wleniu. 

Warto tutaj podziękować radnej Amelii Żygadło, panu Markowi Dral oraz Adamowi Cieślak za odwagę i zaangażowanie w działania mające na celu poprawę opieki zdrowotnej mieszkańców gminy.


%d bloggers like this: