kill_the_netUpload files...
Pijacki rajd po Wleniu | WlenInfo - Informacje z regionu - Wleń

Dzięki interwencji mieszkańców pijacki rajd zakończył się szybką i skuteczną interwencją policji. Teraz mieszkaniec gminy Wleń, kierujący pojazdem pod wpływem alkoholu może spędzić w więzieniu nawet 2 lata.

W sobotnie popołudnie „wesoła ekipa” podjechała samochodem pod market, gdzie dokonała zakupów m.in. wyrobów alkoholowych. Jak mówią mieszkańcy wszyscy byli już mocno wstawieni. Nie przeszkadzało to jednak kierowcy, żeby po wyjściu ze sklepu wsiąść do samochodu i odjechać. Świadkowie nie czekali i powiadomili policję.

Całe zdarzenie miało miejsce w sobotnie popołudnie we Wleniu. Dotarcie na miejsce będącemu w pobliżu patrolowi policji zajęło raptem chwilę. Opisanego przez świądów Volkswagena zatrzymali oni na rynku. Przypuszczenia mieszkańców, iż kierowca jest pod wpływem okazały się słuszne.

Kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen 49- letni mieszkaniec gminy Wleń miał 2,5 promila w wydychanym powietrzu. – tłumaczy sierż. Olga Łukaszewicz, oficer prasowa lwóweckiej policji, która wyjaśnia, iż kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz będzie on odpowiadał za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Brawa za reakcję należą się mieszkańcom, którzy widząc pijanego kierowcę bez wahania powiadomili policję.