kill_the_netUpload files...
PixelMania w Lubomierzu | WlenInfo - Informacje z regionu - Wleń

PixelMania odbędzie się w naszym regionie po raz piąty, ale po raz pierwszy w nowym mieście – Lubomierzu. Przez trzy kolejne dni będzie można zaobserwować na ulicach tego miasta postacie żywcem wyjęte z filmów, bajek i książek.

 


Fotograf: Studio Zahora (Polska), Cosplayer: Hayley Elise (Australia)

 

“Cosplay to nie tylko „przebieranie się”. To zabawa, hobby, pasja, ciągłe doskonalenie siebie i swoich umiejętności. Jakich? Od występów scenicznych przez pozowanie, na szyciu i obróbce różnych materiałów kończąc.” – mówi Mateusz Zahora, znany polski fotograf ze Studia Zahora.

 

W tym roku pojawi się w Lubomierzu ponad 120 cosplayerów, a w sumie uczestnicy zjawią się z równo 31 krajów (5 kontynentów) – między innymi z Japonii, Australii, Meksyku czy USA. Ciężko określić, czy na Dolnym Śląsku znajdzie się drugie, tak mocno zróżnicowane międzynarodowo wydarzenie.

Fotograf: Aleksander Photography (Austria), Cosplayer: Tenkou Cosplay (Szwecja)

Ponadto o ile nie pojawią się deszcze, w sobotni poranek (10:00-10:45) będzie można spotkać się z uczestnikami imprezy i poprosić ich o wspólne zdjęcie. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, zwłaszcza dzieci, w czym czasie na rynek w Lubomierzu.

PixelMania to również świetna reklama Lubomierza i regionu w którym się odbywa, ponieważ informacja o każdej z edycji tego wydarzenia trafia do wielu milionów ludzi na całym świecie. A według danych podanych przez organizatorów (zebranych przez brand24) informacja o edycji w Lubomierzu, jeszcze przed samym wydarzeniem, trafiła do ponad 400 000 ludzi.

 


Fotograf: Beni (Niemcy), Cosplayer: Kamui Cosplay (Niemcy)