Nieprawidłowości związane z finansowaniem termomodernizacji budynków we Wleniu, do jakich rzekomo doszło w trakcie realizacji projektów, rezygnacja z części zaplanowanych prac, powoduje coraz większe zdenerwowanie i irytację mieszkańców. We wtorek w Urzędzie Miasta i Gminy doszło do przepychanek i utarczek słownych pomiędzy urzędnikiem, a jedną z petentek.

W związku z tą sprawą policjanci rewiru dzielnicowych we Wleniu przyjęli zgłoszenie od mieszkanki Wlenia , która poinformowała, iż naruszono jej nietykalność cielesną.

Jak informuje asp. szt. Mateusz Królak oficer prasowy lwóweckiej policji z notatki, jaką sporządzili funkcjonariusze, wynika iż podczas wypraszania kobiety z jednego z pomieszczeń urzędu doszło do przepychanek.

Policjanci poinformowali skarżącą o krokach, jakie może podjąć, oraz że tego typu sprawy są prowadzone z oskarżenia prywatnego.

 
Art. 217. Naruszenie nietykalności cielesnej
§ 1. Kto uderza człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną.
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.
§ 2. Jeżeli naruszenie nietykalności wywołało wyzywające zachowanie się pokrzywdzonego albo jeżeli pokrzywdzony odpowiedział naruszeniem nietykalności, sąd może odstąpić od wymierzenia kary.
§ 3. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego.


Marek Dral – Lwowecki.info

Andrzej Jaśkiewicz- wleninfo.pl

%d bloggers like this: