Tak jeszcze niedawno wyglądała droga pomiędzy Czernicą a Strzyżowcem. Po interwencji radnego Marka Drala sprawą zajęły się władze gminy Jeżów Sudecki. Kto wyrzucił te śmieci i jaki miał powód? Tego nie wiemy. Być może uda się to ustalić straży miejskiej, bądź policji. Wiemy natomiast, iż mieszkańcy gminy Wleń od dłuższego już czasu borykają się z brakiem na terenie gminy PSZOK-u, czyli punk, gdzie mogliby oddać odpady. Wleńscy radni od kilku dobrych miesięcy naciskają burmistrza Wlenia, by ten uruchomiał na terenie gminy taki punkt. I taki punkt miał powstać już dawno temu. Jednak jego otwarcie się odwleka. O to kiedy mieszkańcy gminy Wleń będą mogli skorzystać z takiego punktu selektywnej zbiórki odpadów podczas ostatniej sesji pytał radny Pan Marek Dral.

W odpowiedzi burmistrz Wlenia zapewnił, iż w najbliższym czasie zostanie opracowany regulamin przyjmowania odpadów i na przeszkolenie do IZER do Lubomierza wysłany zostanie jeden z pracowników gminnej ekipy remontowej. Artur Zych podczas odbywającej się 30 września sesji wyraził nadzieję, że do 10 dni taki punkt będzie uruchomiony.  Niestety, na stronach Gminy Wleń nie udało nam się znaleźć informacji o otwarciu PSZOK-u we Wleniu.

Tymczasem tak od kilkunastu dni wygląda pobocze drogi przy ulicy Ogrodowej. Mieszkańcy Wlenia prawdopodobnie już tak przywykli do niechlujstwa, iż przestali na takie perełki zwracać uwagę. Przykro, że nie widzą tego pracownicy urzędu ani burmistrz. Straż miejska pewnie zgodnie z wytycznymi uczy mieszkańców rozpalać w piecach od góry.

PSZOK we Wleniu

Jaki powód, czyja wina,
Czy to skutek, czy przyczyna –
Taka gmina?


Na podstawie Lwowecki.info

%d bloggers like this: