Jak informuje prokuratura rejonowa we Lwówku Śląskim jeden ze sprawców kradzieży w Pałacu Książęcym Grzegorz G stanie przed Sądem.

Zdarzenie miało miejsce w listopadzie ubiegłego roku. Sprawcy dwukrotnie włamali się do wnętrza Pałacu kradnąc rzeczy o wartości kilku tysięcy złotych. Najprawdopodobniej wcześniej weszli w posiadanie oryginalnego klucza i sporządzili jego kopię. Mimo że w pałacu w tym czasie znajdowało się się kilka osób, złodzieje czuli się niemal jak u siebie w domu. Kolejno penetrowali kolejne pomieszczenia, wynosząc między innymi sprzęt RTV i AGD, lustro i stojącą na korytarzu figurkę. Usiłowali nawet ukraść wiszącą na ścianie jednej z sal halabardę, którą ostatecznie porzucili. Nie pogardzili natomiast starymi popsutymi nożycami do żywopłotu. Na wynoszeniu fantów spędzili niemal dwie godziny. Być może była to najbardziej pracowita noc w ich życiu.

Sprawa kradzieży w Pałacu po publikacjach na wleninfo.pl i lwówecki.info nabrała ogromnego medialnego rozgłosu. Pisały o niej niemal wszystkie lokalne i regionalne media. Kradzieżą zainteresowali się reporterzy telewizji Polsat. Obszerne relacje pojawiły się we wtorek się w POLSAT News. oraz w wieczornych Wiadomościach.