Na terenie gminy pojawiły się nieprawdziwe informacje mogące wywołać niepokoje społeczne, a dotyczące rzekomo nieterminowych wypłat dla nauczycieli. Ponoć zdarzyło się to już co najmniej kilka razy. Na pytanie w tej sprawie radnego Drala, A.Zych kategorycznie zaprzeczył pogłoskom. Zdarzyło się to tylko raz i to tylko dlatego, że był weekend. Pieniądze zostały przekazane w poniedziałek, a dotarły dzień później. Dlaczego tak się stało? Tego nie wie nikt! Nawet burmistrz.

Został rozwiązany problem braku wody w części Pilchowic, na tak zwanych „Potokach”. Najprawdopodobniej zostały wysłuchane modlitwy błagalne wznoszone przez mieszkańców. Spadł deszcz i woda na powrót pojawiła się w kranach. Burmistrz uznał problem za rozwiązany.

 Dlaczego nie będzie balu sylwestrowego? Dopytywał radny Michoń.
Odpowiedz była banalnie prosta. Balu nie będzie bo nie ma kto go zrobić! W krótkich żołnierskich słowach wyjaśniła dyrektor OKST Anna Komsta, wprawiając tym stwierdzeniem radnego w lekkie osłupienie. W końcu jest sylwester i wszyscy chcą się bawić a nie pracować.

Wleń został ostrzelany i to nie z byle czego, bo z armaty! Informował radny Buciak. Radny wie kto strzelał ale nie ma dowodów, a o dowody w dzisiejszych czasach trudno, bo jak stwierdzono, aktywne formy przesłuchań w lesie „wyszły z mody”.

W związku z remontem rynku zostaną wymienione wszystkie instalacje znajdujące się w ziemi. Zostaną między innymi ułożone rury do instalacji telekomunikacyjnej pod światłowody i tym podobne. Jednak burmistrz nic nie wspomniał o rurach gazowych, niezbędnych do realizacji sztandarowej obietnicy wyborczej! A gaz ma popłynąć do mieszkań Wlenian już za dwa, góra trzy lata! Czy aby rok po zakończeniu budowy nowej nawierzchni nie rozpoczną się kolejne wykopki? Chyba, że z tym gazem to był tylko taki żart – wyborczy.


Andrzej Jaśkiewicz
zdjęcie: Yutube UMiG Wleń


%d bloggers like this: