kill_the_netUpload files...
Uwaga rowerzyści | WlenInfo - Informacje z regionu - Wleń

Rusza sezon rowerowy. Na ulicach i drogach każdego dnia pojawia się coraz więcej jednośladów. Policja apeluje o rozsądek i rozwagę. Wiosenna pogoda sprzyja aktywności na świeżym powietrzu. Motocykl i rower to nie tylko codzienny środek transportu, którym można poruszać się do pracy lub na zajęcia – ale jest to również świetny sposób na spędzenie wolnego czasu. W ubiegłą środę w miejscowości Wleń doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dzieci podróżujących na rowerze oraz motocyklisty. Na szczęście kolizja zakończyła się na strachu i lekkich obrażeniach ciała.

Wyjazdy poza miasto połączone ze zwiedzaniem. To duża atrakcja dla podróżujących i może dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Należy jednak pamiętać, że niezależnie w jakim celu korzystamy z roweru czy motocykla, to poruszając się tymi pojazdami, należymy do grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego. W wielu wypadkach, w których poszkodowani są rowerzyści czy motocykliści i ich pasażerowie, przyczyniają się inni użytkownicy dróg, szczególnie kierujący samochodami osobowymi. W znacznej mierze wypadki te powstają z powodu nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu.

Podobnie było w środę 28 kwietnia we Wleniu. Dwie dziewczynki w wieku 10 i 11 lat poruszające się na jednym rowerze bez kasków wyjechały z drogi podporządkowanej, jednokierunkowej, pod zakaz wprost pod prawidłowo poruszający się motocykl. Mimo przewrócenia się obu pojazdów, nikomu nic się nie stało.

Apelujemy do wszystkich osób opiekujących się dziećmi o zwracanie na nie szczególnej uwagi. Czasem chwila nieostrożności może doprowadzić do nieszczęścia i mieć tragiczne skutki. Bardzo ważne jest tłumaczenie dzieciom zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, aby w przyszłości uniknąć takich skrajnie niebezpiecznych sytuacji.


sierż. Olga Łukaszewicz

KPP Lwówek Śląski