Spełniły się marzenia piłkarzy, działaczy i kibiców z Pilchowic. WKS z pozycji lidera wychodzi z grupy i w sezonie 2021 – 2022 gra w A – klasie.

Piłkarze Pilchowic mimo wszelkich perturbacji związanych z pandemią przeszli przez rozgrywki jak huragan, dosłownie zmiatając przeciwników z boiska. Na 23 rozegrane mecze odnieśli aż 21 zwycięstw, zaledwie jeden remis i jedną porażkę (W przyszłym tygodniu w ostatnim meczu sezonu mogą jeszcze poprawić statystyki}. Z obecnym dorobkiem punktowym nic już nie może zagrozić przejściu do wyższej klasy rozgrywek.

Klub został reaktywowany w 2015 roku. Mimo iż początkowo wielu sceptyków nie dawało piłkarzom zbyt wielkiej szansy na przetrwanie choć jednego sezonu, dzięki determinacji zawodników, działaczy i ogromnej rzeszy kibiców o ogromnym sercu, drużyna pomału pięła się w klasyfikacji rozgrywek. Ogromne słowa uznania należą się tu wszystkim kibicom WKS-u. Dość powiedzieć, że mecze rozgrywane na lokalnym boisku gromadziły niekiedy niemal całe sołectwo i stawały się małymi lokalnymi wydarzeniami. Natomiast działacze i piłkarze cały czas biorą aktywny udział w życiu lokalnej społeczności.

Trzeba również przyznać, iż w pełni zasłużony awans został poparty ogromną pracą i zaangażowaniem piłkarzy i trenerów. Teraz przed zawodnikami WKS kolejny ambitny cel – awans do ligi okręgowej czego z całego serca życzymy.