kill_the_netUpload files...
Wlenianie zapomnijcie o bankomacie! To luksus nie dla was! | WlenInfo - Informacje z regionu - Wleń

Burmistrz Artur Zych w 2019 roku wypowiedział umowę bankowi w Lwówku Śląskim na prowadzenie bankomatu we Wleniu . Mimo wielokrotnych deklaracji, iż zostanie podpisana umowa z innym bankiem i urządzenie na powrót zostanie zainstalowane do dnia dzisiejszego bankomatu we Wleniu nie ma. Nie ma i nie będzie.

Do sprawy wrócił na ostatniej sesji radny Marek Dral.

W odpowiedzi na pytanie radnego Artur Zych przyznał, że bankomatu nie będzie. – Nie ma co robić ludziom złudzeń mówił. Twierdził również, iż jest rozważana możliwość rezygnacji z gotówki i w związku z tym wszelkie działania związane z wypłacaniem pieniędzy mogą być nierealne.

Bardzo łatwo zlikwidować coś, co od wielu lat z pożytkiem dla mieszkańców miasta funkcjonowało. Przywrócenie tego po likwidacji przez burmistrza okazało się niemożliwe.

Bankomat we Wleniu funkcjonował 15 lat. Został zamontowany dzięki staraniom burmistrza Bogusława Szeffsa, któremu zależało, żeby mieszkańcy przez całą dobę, siedem dni w tygodniu mieli możliwość wybierania gotówki. W tym celu ówczesny włodarz wybudował podjazd i dostosował budynek ratusza do tej inwestycji. Niestety, po decyzji Artura Zycha bankomat został wymontowany.

Pani Jolanta Zamara Prezes Banku Spółdzielczego w Lwówku Śląskim wyjaśniała, iż burmistrz Wlenia wypowiedział bankowi umowę, dając czas do 15 lipca 21019. na wymontowanie urządzenia. W związku z tym BS bankomat zdemontował.

Wypowiedzenie umowy miało związek z przebudową rynku i faktem, iż w nowym projekcie nie został uwzględniony podjazd.

Prezes lwóweckiego banku wyjaśniała także, iż przeniesienie bankomatu w inne miejsce wiązałoby się ze sporymi kosztami, począwszy od wynajmu nowego lokalu, jego dostosowanie (nową witrynę), zakup nowego bankomatu, po systemy zabezpieczeń. Tak duża inwestycja przy obecnych marżach jest nieopłacalna.

Najbliższy czynny bankomat znajduje się w Lwówku Śląskim. Dla wielu osób, szczególnie starszych przyzwyczajonych do gotówki pobranie pieniędzy niestety pozostanie sporym utrudnieniem.