Premier Mateusz Morawiecki powiedział na ostatniej konferencji prasowej, że w sylwestra nie obowiązuje godzina policyjna, jednocześnie do działań prewencyjnych na ulicach będzie zaangażowanych blisko 20 tys. funkcjonariuszy – zapowiada Komenda Główna Policji.

Stróże prawa mają pilnować, czy Polacy przestrzegają zakazu przemieszczania się w sylwestrową noc. Ma on obowiązywać od 19:00 do 6:00 rano. Zarówno policja jak i sanepid zapowiada mandaty za złamanie tej zasady.

Jak powiedział rzecznik rządu Piotr Müller, policjanci w sytuacji „bezpodstawnego” wyjścia z domu będą mogli ukarać wychodzących mandatem do tysiąca złotych. Policja może również skierować sprawę do sanepidu. Najwyższa kara administracyjna za złamanie obostrzeń wynosi 30 tys. zł.

Cz można na pocieszenie odpalić fajerwerki?
Nie ma rozporządzenia, które tego zakazuje. Jeżeli mieszkasz w domu i posiadasz własne podwórko, możesz odpalać fajerwerki. Jeżeli natomiast mieszkasz w bloku, nie możesz wyjść na zewnątrz, gdyż w noc sylwestrową obowiązuje zakaz przemieszczania się.

%d bloggers like this: