Kolejna kradzież w Nielestnie. Złodzieje w biały dzień grasują po sołectwie.

Bezczelność i poczucie bezkarności złodziei sięga zenitu. Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy o próbie włamania do jednej z posesji na terenie Nielestna. Sprawa została zgłoszona policji, która wszczęła postępowanie.

Dwa dni później najprawdopodobniej ci sami osobnicy po raz drugi dostali się na teren tej samej posesji. Tym razem nie próbowali włamywać się do budynku. Poprzednim razem spłoszył ich alarm, teraz zabrali znajdujące się na podwórzu materiały budowlane o wartości kilku tysięcy złotych.

Na tym nie koniec. W niedzielę w biały dzień doszło do kolejnej próby kradzieży. Złodzieje rozcięli siatkę i dostali się na teren kolejnego gospodarstwa. Spłoszeni przez gospodarzy bynajmniej nie uciekli, ale przyjechali w pobliże wcześniej okradzionego budynku. Gdy zobaczyli właścicieli oddalili się w kierunku Wlenia przejeżdżając obok zaalarmowanych podejrzanym zachowaniem mieszkańców Nielestn

Niestety to nie pierwsze tego typu zdarzenie w ostatnich miesiącach, Z jednej strony mamy coraz bardziej bezczelnych, grasujących w poczuciu bezkarności złodziei, z drugiej zdesperowanych mieszkańców broniących swojej własności. Oby nie doszło do nieszczęścia.

Jeżeli rozpoznajecie państwo samochód widoczny na zdjęciu, prosimy o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Lwówku Śląskim.


%d bloggers like this: