kill_the_netUpload files...
Zobacz jak wygląda salto w kajaku | WlenInfo - Informacje z regionu - Wleń

Okres największych obostrzeń skłonił Nas do zatrzymania się, refleksji, a także wspomnień. Wielu pracowników zmuszonych było przestawić się na pracę zdalną, a sportowcy trenowali jak mogli w warunkach domowych. Dla części społeczeństwa był i jest to nadal czas wzmożonej pracy, a dla innych większa ilość czasu wolnego. Jak można go wykorzystać? Na przykład wspominając zeszły rok i tak właśnie powstał nowy filmik autorstwa Zofii Tuły z kajakarzem freestyle’owym Tomaszem Czaplickim. Cofnij się z nimi w czasie i obejrzyj jak Tomek pływa na falach Kolorado i we Francji podczas letnich sesji treningowych. Zobacz jak wygląda salto w kajaku i jakie inne akrobacje da się zrobić na fali.

Tomek Czaplicki jest zawodowym polskim kajakarzem freestyle. Ma na swoim koncie medale największych imprez sportowych. Jest aktualnym Mistrzem Europy, dwukrotnym zdobywcą Pucharu Świata oraz medalistą Mistrzostw Świata we freestyle’u kajakowym, dodatkowo większość ze swoich medali międzynarodowych zdobył jako pierwszy Polak w historii sportu. Autorka filmu to utalentowana artystycznie absolwentka wrocławskiej ASP, a przede wszystkim mocno utytułowana zawodniczka freestyle’u kajakowego.  Polska, więc mocno stoi na arenie międzynarodowego freestyleu kajakowego. W tym roku, tak jak w innych dyscyplinach sportowych większość imprez zostało odwołanych lub przeniesionych.  Na chwilę obecną w kalendarzu pozostają planowane na początek października Mistrzostwa Europy oraz przeniesiony na drugi tydzień września festiwal sportów outdoorowych i muzyki – Natural Games. Jeżeli sytuacja z pandemią się uspokoi, możemy liczyć na  mocną polską obstawę na tych imprezach. Zarówno Tomasz  Czaplicki jak i Zofia Tuła wrócili już do treningów na wodzie i pracują na to by być jak najlepiej przygotowanym na nadchodzące zawody sportowe.

Więcej o Tomku i Zosi możecie dowiedzieć się na ich profilach sportowych – Tomasz Czaplicki Freestyle Kayaker – https://www.facebook.com/tomaszczaplickifreestylekayaker , Zofia Tuła Freestyle Kayaker – https://www.facebook.com/zofia.tula