kill_the_netUpload files...
| WlenInfo - Informacje z regionu - Wleń

Najprawdopodobniej wybuch butli z gazem doprowadził do pożaru budynku mieszkalnego. Na miejscu cały czas działają strażacy. Trwa akcja gaśnicza. To kolejny pożar w gminie Wleń na przestrzeni ostatnich kilku dni. W piątek spalił się niezamieszkały budynek w Marczowie. Dziś, niestety ogień pojawił się w domu, w którym zamieszkiwało dziesięć osób, w tym małe dzieci.

Zastępy straży pożarnej z JRG PSP w Lwówku Śląskim, OSP we Wleniu i OSP w Pilchowicach walczyły dzisiaj z pożarem budynku mieszkalnego, do którego doszło tuż po godzinie 13 w miejscowości Łupki koło Wlenia. Wstępnie za przyczynę przyjmuje się wybuch butli z gazem.

Oprócz strażaków na miejscu jest policja i pogotowie ratunkowe oraz pogotowie energetyczne.

W budynku zamieszkiwało trzy rodziny. Nikt z mieszkańców nie odniósł poważniejszych obrażeń. Jednak rodziny z dziećmi, w tym jednym niemowlakiem będą potrzebowały pomocy. Z domu wszyli, tak jak stali. Nie mają nic.

Więcej szczegółów już wkrótce. Poniżej materiał WIDEO

Aktualizacja (godz. 17:00)“W dniu dzisiejszym spłonął dom dziewczynek, które uczęszczają do szkoły w Zespół Szkół im. Świętej Jadwigi Śląskiej we Wleniu. Rodzina straciła wszystko. Organizowana jest zbiórka ( na już ! ). Ubrania, obuwie, pościel, wszystko co jest niezbędne i potrzebne do życia i funkcjonowania”. – zwraca się z prośbą Szkoła we Wleniu i dodaje:   Dla dzieci:Najstarsza dziewczynka buty 37 Ciuchy 146Dziewczynka druga ubrania 128 buty 34Najmłodsze dziecko rozm 92 buty 26Rzeczy prosimy zawozić pod adres Łupki 24 od teraz i na już .

Na chwilę obecną działania strażaków na miejscu dobiegają końca. Zastępy OSP dogaszają budynek. Na miejscu działały dwa zastępy gaśnicze oraz podnośnik z JRG PSP w Lwówku Śląskim, OSP Wleń, OSP Pilchowice, OSP Radomice. Pogotowie ratunkowe, pogotowie energetyczne i policja. Straty wstępnie szacuje się na ponad 200 tysięcy złotych.


Marek Dral – Lwowecki.info