kill_the_netUpload files...
Bankomatu we Wleniu nie będzie | WlenInfo - Informacje z regionu - Wleń

Bankomatu we Wleniu nie będzie. Burmistrz Artur Zych definitywnie wypowiedział umowę bankowi. Na chwilę obecną jest mało prawdopodobne, aby bank zdecydował się na montaż nowego urządzenia.

Bardzo łatwo zlikwidować coś, co od wielu lat z pożytkiem dla mieszkańców miasta funkcjonowało. Znacznie trudniej będzie to przywrócić.

Bankomat we Wleniu funkcjonował 15 lat. Został zamontowany dzięki staraniom burmistrza Bogusława Szeffsa, któremu zależało, żeby mieszkańcy przez całą dobę, siedem dni w tygodniu mieli możliwość wybierania gotówki. W tym celu ówczesny włodarz wybudował podjazd i dostosował budynek ratusza do tej inwestycji. Niestety, wczoraj bankomat został wymontowany.

Pani Jolanta Zamara Prezes Banku Spółdzielczego w Lwówku Śląskim wyjaśnia nam, iż burmistrz Wlenia wypowiedział bankowi umowę, dając czas do 15 lipca br. na wymontowanie bankomatu. Wczoraj BS bankomat zdemontował.

Wypowiedzenie umowy ma związek z prowadzoną przebudową rynku i faktem, iż w nowym projekcie nie został uwzględniony podjazd.

Prezes lwóweckiego banku wyjaśnia nam także, iż przeniesienie bankomatu w inne miejsce wiązałoby się ze sporymi kosztami, począwszy od wynajmu nowego lokalu, jego dostosowanie (nową witrynę), zakup nowego bankomatu, po systemy zabezpieczeń. Tak duża inwestycja przy obecnych marżach jest nieopłacalna.

Najbliższy czynny bankomat znajduje się w Lwówku Śląskim. Dla wielu osób szczególnie starszych i niezmotoryzowanych pobranie gotówki będzie teraz sporym utrudnieniem.


Andrzej Jaśkiewicz

Marek Dral – Lwowecki.info