kill_the_netUpload files...
Bardzo trudne warunki na drogach | WlenInfo - Informacje z regionu - Wleń

Nowy rok powitał kierowców opadami śniegu mrozem i silnym wiatrem. W środę na drogach regionu doszło do kilkudziesięciu różnego typu zdarzeń drogowych. Niestety kolejne dni nie przyniosą poprawy. Po ostatnich śnieżycach synoptycy zapowiadają całodobowe spadki temperatury, a w czwartek i piątek znowu ma sypnąć  śniegiem.

Na prośbę mieszkańców, którzy mają złe doświadczenia związane z odśnieżaniem dróg i brakiem ogólnodostępnych informacji o osobach/ firmach, do których należy interweniować, podczas jednej z ostatnich sesji zwracałem się do burmistrza z prośbą o upublicznię na stronie internetowej Gminy Wleń informacji o firmach odśnieżających drogi.  – Mówi radny Marek Dral.  – Burmistrz Zych zapewnił, iż tego typu informacja zostanie upubliczniona na stronie.

Sprawdziłem. Mimo że od sesji, na której padła obietnica zamieszczenia informacji o osobach i firmach odpowiedzialnych za zimowe utrzymanie dróg do drugiego stycznia na Stronach Urzędu Miasta i Gminy takie informacje się nie pojawiły. Przynajmniej ja takowych nie znalazłem.

Zima przyszła znienacka i zaskoczyła urzędników, no ale kto by się spodziewał śniegu i mrozu drugiego stycznia.

Tak wyglądały drogi późnym popołudniem drugiego styczna