Władze Powiatu Lwóweckiego rozpoczęły przygotowania do remontu kolejnego już mostu w miejscowości Strzyżowiec.

 

Trwają prace związane z przygotowaniami do remontu trzeciego już mostu w ciągu drogi powiatowej 2491D w miejscowości Strzyżowiec.

Pan Marek Makowski, kierownik Zarządu Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim wyjaśnia, iż został już opracowany projekt remontu.

Władze Powiatu szukają teraz wykonawcy, który wykona projekt tymczasowej organizacji ruchu. Dla kierowców najkorzystniejszym rozwiązaniem byłoby wykonanie przeprawy przez potok Strzyżówki. Nie jest to jednak tak prosta sprawa jak w przypadku wcześniejszych inwestycji. Jednym z prawdopodobnych rozwiązań jest poprowadzenie ciężarowego drogami wojewódzkimi i krajowymi (DW 297, DK30), a transportu osobowego drogami gminnymi, w tym drogą Nielestno – Strzyżowie.

Kiedy dojdzie do remontu? To pytanie nadal jest otwarte. Władzom Powiatu zależy, żeby remont wykonać jak najszybciej. W budżecie na ten rok zabezpieczone są już środki na wkład własny. Złożony został już wniosek o dofinansowanie i to od jego pozytywnego rozpatrzenia i przyznania środków zależy termin rozpoczęcia prac. Optymistyczna wersja zakłada, iż prace mogą ruszyć jeszcze przed wakacjami.

 

Marek Dral – Lwowecki.info