kill_the_netUpload files...
Bukszpan złocisty | WlenInfo - Informacje z regionu - Wleń

Pracownicy Urzędu Miasta i Gminy wyhodowali nową odmianę bukszpanu – bukszpan złocisty.

Jak na razie jest to odmiana występująca jedynie na terenie gminy Wleń, ze szczególnym uwzględnieniem samego miasta.

Powstał w wyniku mutacji genetycznych spowodowanych bardzo oszczędnym stosowaniem kwasu hydroksylowego oraz odpowiednio przeprowadzonych zabiegów pielęgnacyjnych.

Bukszpan złocisty chluba wleńskiego urzędu charakteryzuje się pięknym złotym kolorem. Jednocześnie jest niezwykle odporny na wszelkie warunki pogodowe. Bardzo dobrze znosi zupełny brak wody, afrykańskie upały, jak i arktyczne chłody. Przy czym roślina nie wymaga żadnych zabiegów pielęgnacyjnych, przycinania, plewienia i tym podobnych.

Niejako przy okazji wyhodowano nową odmianę róży. Róża wychowana przez Urząd Gminy we Wleniu charakteryzuje się zupełnym brakiem liści i kwiatów, co jest swoistym ewenementem na skalę światową. Wdzięczni mieszkańcy Wlenia przygotowują petycję, aby nazwać ją imieniem burmistrza, który był inicjatorem całego przedsięwzięcia.

Pracownicy urzędu nie ustają w pracy nad kolejnymi mutacjami roślin. Obecnie pracują nad samoistnym usuwaniem kolców z róży i mają w tej dziedzinie spore osiągnięcia. Wystarczy obejrzeć wyniki ich pracy na skrzyżowaniach obwodnicy oraz przed wjazdem na most od strony Jeleniej Góry.

Nowymi odmianami roślin niemającymi odpowiedników w całym świecie już wyrazili zainteresowanie włodarze wielu miast w Polsce i Europie.


Andrzej Jaśkiewicz