kill_the_netUpload files...
Burmistrz nie wywiązuje się z obietnic w sprawie Basztowej | WlenInfo - Informacje z regionu - Wleń

Artur Zych zapewniał, że do końca sierpnia tego roku budynek basztowej zostanie zabezpieczony i pokryty dachem. Mamy niemal koniec listopada. Niezabezpieczony obiekt nadal zagraża bezpieczeństwo publicznemu.

Czy to aby nie jest scenografia jakiegoś filmu wojennego? Pytają przyjezdni, wskazując na ruiny budynku Basztowej. Nie do końca mogą zrozumieć, że to takiego stanu doprowadziły wieloletnie zaniedbania ze strony właścicieli i niewłaściwe decyzje władz gminy.

W maju tego roku doszło do katastrofy budowlanej. Zawaliła się niezabezpieczona konstrukcja więźby dachowej. Wówczas nikt nie odniósł obrażeń, a burmistrz Artur Zych zapewniał, że budynek zostanie pokryty dachem do końca sierpnia 2019 roku.

Mimo że stan budynku zagraża sąsiednim budynkom oraz życiu i zdrowiu przechodniów władze od pół roku nie podejmują żadnych działań mających na celu zabezpieczenie ruin. Co do tego, że ściana w końcu runie chyba nikt nie ma wątpliwości. Dlatego dziwi zupełny brak poczucia odpowiedzialności ze strony Urzędu Gminy we Wleniu oraz radnych.


Andrzej Jaśkiewicz