kill_the_netUpload files...
Burmistrz obrażał mieszkańców. Wczoraj usłyszał wyrok | WlenInfo - Informacje z regionu - Wleń
Nie ma i nie będzie naszej zgody na szerzenie mowy nienawiści, na pomówienia, na szkalowanie mieszkańców. Niestety, obecny burmistrz dzieli, zamiast łączyć. Tam, gdzie powinien łagodzić spory, obrażał mieszkańców na łamach „Biuletynu Gminy” wydawanego przez Urząd Miasta i Gminy Wleń.


W związku z tym, że na naszą prośbę o wycofanie się z obraźliwych dla nas słów burmistrz podtrzymał swoje zdanie, w obronie dobrego imienia skierowaliśmy sprawę do sądu. W trakcie procesu, aby nie eskalować konfliktu, wychodziliśmy z propozycjami ugody, które burmistrz stanowczo odrzucał.

Dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Jeleniej Górze zapadł w tej sprawie wyrok. Sąd nakazał Burmistrzowi Arturowi Z. opublikowanie na własny koszt przeprosin Andrzeja Jaśkiewicza, Marka Drala i Anny Kowalskiej w Biuletynie Gminnym oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta i Gminy Wleń. Wyrok nie jest prawomocny.

Wyrok Sądu pierwszej instancji nie jest prawomocny, niemniej jednak jesteśmy bardzo zadowoleni z rozstrzygnięcia Sądu, ponieważ stwierdzono naruszenie dóbr osobistych moich klientów i zobowiązano pozwanego do dokonania stosownych przeprosin.

                                                                                          Mecenas Ernest Ziemianowicz
 

 

Obszerniejszy materiał z przebiegu wielomiesięcznej rozprawy już wkrótce.