kill_the_netUpload files...
Dachówki z ratusza poszły za bezcen – uważa radny Michoń | WlenInfo - Informacje z regionu - Wleń

Artur Zych sprzedał 250 m²  dachówki za 1660 zł. Tajemniczy pan Grzegorz zapłacił ok. 4 zł za 1m² pokrycia. Radny Wojciech Michoń uważa, że wycena sporządzona przez gminę była rażąco niska. Dachówkę sprzedano za bezcen – mówi wprost.

W 1994 roku przeprowadzono remont dachu wleńskiego ratusza. Zdemontowano wówczas, pamiętające jeszcze czasy przedwojenne pokrycie, a na jego miejsce ułożono nowe dachówki. W roku 2014 w trakcie kolejnego remontu pokrycie po raz kolejny wymieniono, a zdjętą dachówkę zmagazynowano na terenie KZOM. Wiosną tego roku dachówka została sprzedana. W opinii radnego Wojciecha Michonia zdecydowanie zbyt tanio.

Otrzymałem notę księgową – mówił radny Wojciech Michoń na ostatnich sesji, że dachówka została sprzedana jakiemuś panu Grzegorzowi z Lwówka, 250 m² za 1660 zł.

Proszę mi powiedzieć – pytał burmistrza. Skąd pan wziął tę kwotę, kto wycenił tę dachówkę, gdzie było ogłoszenie o sprzedaży, tej dachówki? Kto to jest pan Grzegorz? Według mojej wiedzy tam było 20 palet, na jednej palecie mieści się około 20 m² co daje nam 400 m².

Artur ZychJa panu nie odpowiem na to pytanie po prostu muszę do tych informacji dotrzeć i sprawdzić dokładnie jak to wyglądało. Faktem było, że zgłosiło się do nas kilka osób. Jedna osoba była zdecydowana, żeby kupić wszystko. Ta dachówka leżała bardzo długo, od bardzo długiego czasu i chętnych nie było. Wycena zrobiona była na poziomie 50% świeżej dachówki za sztukę, tak jak są dachówki kupowane.

Wojciech Michoń – Według mnie było to sprzedane za bezcen, 1600 zł za dachówkę, która była raz założona i ściągnięta ona była w idealnym stanie.

Artur ZychNie wiem, dlaczego pan nie wystąpił o kupno ani ktokolwiek inny. Czego Pan się spodziewał, że co panu odpowiem? Było to dostępne, była o tym wiedza, zgłosiły się osoby.

Wojciech MichońA gdzie było ogłoszenie o sprzedaży dachówki? Ja go nie widziałem.

Artur Zych – Nie odpowiem Panu na to pytanie W tej chwili muszę sprawdzić. Całą sprawę prowadził pan Piotr.

 

Na stronach BIP Urzędu Miasta i Gminy nie znalazłem żadnej informacji na temat możliwości kupna dachówki. Nie spotkałem się również z żadną inną formą informacji na ten temat na tablicy ogłoszeń i portalach informacyjnych.

 

Burmistrz w tej sprawie ma przedstawić kolejne dokumenty.

Andrzej Jaśkiewicz