kill_the_netUpload files...
Gwiazdy Jarmarku Średniowiecznego | WlenInfo - Informacje z regionu - Wleń

ŁOBUZY i LOMBARD to gwiazdy tegorocznego Jarmarku Średniowiecznego we Wleniu.

ŁOBUZY– – polski zespół muzyczny wykonujący muzykę disco polo. Założony w 2015 z inicjatywy Igora Pilewicza. Wokalistą zespołu jest Bogumił Romanowski, znany pod pseudonimem Boogie lub wcześniej Discomił. Zespół zadebiutował w 2015 singlem „Ona czuje we mnie piniądz”, który ukazał się 2 lipca 2015 nakładem wytwórni muzycznej My Music. Utwór stał się ogólnopolskim przebojem.

Dyskografia

„Ona czuje we mnie piniądz” – 2015, „Pupy” – 2016, „Łobuz kocha najbardziej” (oraz Piękny Dawid) – 2017 „Zawód miłosny” „Mamo” (oraz Red Lips) Oczy jak pińć złoty” – 2018

źródło: Wikipedia

LOMBARD – Legenda polskiej muzyki rockowej. Zespół powstał w 1981 roku w Poznaniu. Nagrał kilkanaście płyt i wylansował wiele przebojów, największe z nich to „Przeżyj to sam” do słów Andrzeja Sobczaka i „Szklana pogoda” do słów Marka Dutkiewicza. Zespół zagrał kilka tysięcy koncertów w Polsce i za granicą.

Liderem zespołu jest Grzegorz Stróżniak – kompozytor, aranżer i wokalista grający na instrumentach klawiszowych. W pierwszej dekadzie działalności zespołu grało w nim wielu instrumentalistów i dwie wokalistki: Wanda Kwietniewska, która dziś jest liderką i wokalistką Wandy i Bandy oraz Małgorzata Ostrowska, która od kilkunastu lat prowadzi działalność solową. Lombard istniał w kilkunastu składach. Obecny, najdłużej istniejący w historii zespołu tworzą: Marta Cugier, Grzegorz Stróżniak, Daniel Patalas „Gola”, Michał Kwapisz „Guma”, Mirosław Kamiński.

Zespół w latach 80. współpracował z tekściarzami, wśród których nie zabrakło także Jacka Skubikowskiego. Obecnie teksty dla Lombardu pisze Marta Cugier.

Źródło: Wikipedia

[poll id=”6″]