kill_the_netUpload files...
Kiedy naprawią drogę? | WlenInfo - Informacje z regionu - Wleń

Droga Strzyżowiec Nielestno została otwarta w październiku 2018 roku i była hitem wyborczym Artura Zycha. Obecny burmistrz zachęcał wówczas do korzystania z niej dla pięknych widoków. Droga miała być również atrakcją dla rowerzystów chociaż nigdy nie była. Od niemal roku obowiązuje na niej zakaz ruchu.

Po ulewach, które nawiedziły nasz region w lipcu 2021 roku rwącą woda uszkodziła jeden z przepustów około 50 metrów od skrzyżowania w Strzyżowcu z drogą powiatową w kierunku Wlenia i Jeleniej Góry. Wyrwa została prowizorycznie naprawiona, ustawiono znaki zakaz ruchu i do tej pory nie zrobiono nic więcej. Mimo zakazu sporo kierowców nadal korzysta z tego skrótu mimo, iż może być to niebezpieczne. Jezdnia w miejscu uszkodzenia kończy się głęboką wyrw.

Stopniowo osuwa się podmywana przez wodę skarpa. Część nawierzchni asfaltu już wisi w powietrzy tworząc potencjalną pułapkę dla kierowców. Co ciekawe z drogi mimo zakazu muszą korzystać rolnicy, jest to bowiem jednocześnie droga dojazdowa do pół. W praktyce łamią prawo ruchu drogowego. na szczęście w gminie Wleń przepisami Kodeksy drogowego przejmuje się niewiele osób, a łamanie przepisów jest niemal powszechne.

Gdzie są radni gminy Wleń nadal pozostaje pytaniem retorycznym.