kill_the_netUpload files...
Muzeum Samych Swoich w nowej odsłonie | WlenInfo - Informacje z regionu - Wleń

Share

Już za kilka dni będzie można zwiedzać lubomierskie muzeum, które po roku przerwy wróciło pod stary adres, do świeżo wyremontowanego obiektu.

Obecnie trwają jeszcze ostatnie prace porządkowe i układanie eksponatów. Nam udało się wejść i podejrzeć, jak wyglądają pomieszczenia po remoncie i co ciekawego będzie można zobaczyć w środku.

Budynek przy ulicy Wacława Kowalskiego 1 w Lubomierzu to dziś jeden z piękniejszych obiektów w mieście. Uwagę zwraca wyjątkowa elewacja zewnętrzna, wielkie wrażenie robi teren za budynkiem, który niegdyś był zwykłym kawałkiem podwórka, jednak najbardziej zachwycają pomieszczenia wewnątrz.

Na trzech poziomach będzie się mieściło muzeum regionalne, którego motywem przewodnim będą Sami Swoi. Jak zapewnia oprowadzający nas Pan Michał Pater, w każdym z pomieszczeń goście będą mogli znaleźć pamiątki związane z kultową trylogią Sylwestra Chęcińskiego. Oczywiście nie zabrakło Sali, w której będą wyświetlane filmy.


Wyjątkowo okazale prezentuje się pomieszczenie, w którym będą organizowane wystawy. – Będzie to galeria z funkcją Sali konferencyjnej – mówi Pan Michał Pater, który tłumaczy, iż stałą wystawą będzie ta dotycząca Kargula i Pawlaka, ale będą tam także organizowane wystawy lokalnych artystów oraz konferencje.

Muzeum Samych Swoich w Lubomierzu rocznie odwiedzało 10 – 12 tysięcy gości. Teraz, po remoncie ta liczba zapewne się zwiększy, bo każdy będzie chciał zobaczyć pamiątki po Kargulu i Pawlaku w nowych pomieszczeniach.

Do Muzeum zapraszamy już po Nowym Roku, Datę oficjalnego otwarcia postaramy się oczywiście podać na stronie Lwówecki.info. oraz wleninfo.pl


Marek Dral – Lwowecki.info