kill_the_netUpload files...
PixelMania w Lubomierzu – to już pewne. | WlenInfo - Informacje z regionu - Wleń

Około dwustu uczestników z trzydziestu krajów przyjedzie w tym roku po raz pierwszy do Lubomierza. Impreza, która przez kolejne cztery lata gościła we Wleniu, definitywnie została przeniesiona do Lubomierza. W ubiegłym tygodniu zostało podpisane wstępne porozumienie z tamtejszą gminą.

Jak się dowiadujemy, współpraca z burmistrzem panem Markiem Chrabąszczem układa się znakomicie i obecnie trwa ustalanie szczegółów technicznych. Przy czym, należy podkreślić ogromną życzliwość, pomoc i profesjonalizm wszystkich zainteresowanych organizacją eventu osób.
Nieoficjalnie wiemy, że w sprawę przeniesienia PixelManii do miasta Kargula i Pawlaka bardzo mocno zaangażowali się miejscowi Radni Miasta i Gminy lobbując w tej sprawie u władz.

PixelMania to jedno z nielicznych, jeżeli nie jedyne wydarzenie o zasięgu światowym organizowane społecznie, o ogromnym, nigdy niewykorzystanym przez władze gminy Wleń potencjale marketingowym. Można wręcz odnieść wrażenie, że decyzja o przeniesieniu imprezy do sąsiedniego Lubomierza, co odbyło się przy zupełnie biernej postawie radnych, w tym członków Komisji Kultury, przez tutejszych urzędników została przyjęta westchnieniem ulgi.

Diametralnie odmienne podejście do eventu organizowanego przez pana Krzysztofa Jodko mają radni i władze sąsiednich miejscowości. Po opublikowaniu informacji o rezygnacji ze współpracy z gminą Wleń gotowość do goszczenia u siebie imprezy zgłosił powiat oraz władze kilku sąsiednich miast.

Chcielibyśmy również przypomnieć, że w swoim resume wyborczym burmistrz Artur Zych ogłaszał “Wsparcie dla imprezy cosplayowej”. Ciekawe co poszło nie tak?

 


Andrzej Jaśkiewicz