kill_the_netUpload files...
Proszę pierdół nie pisać – odpowiada na wątpliwości mieszkańca burmistrz | WlenInfo - Informacje z regionu - Wleń

Burmistrz Artur Zych zgłosił Zamek Lenno do konkursu „Modernizacja Roku” Zaledwie jedno zdanie wątpliwości w komentarzu pod zamieszczonym postem wzbudziło ogromną irytację burmistrza. Jak pan, panie Czarku czegoś nie wie, to proszę pierdół nie pisać, bo kiepsko to o panu świadczy – W sposób bardzo niegrzeczny, wręcz obcesowy odpowiedział Artur Zych. Czy gmina wpłaciła kilkanaście tysięcy wpisowego? Zastanawia się komentujący.

Mam sympatyczną informację. Nasz Zamek zgłosiliśmy do Ogólnopolskiego Konkursu „Modernizacja Roku” i dzisiaj otrzymaliśmy informację, że nasza budowla przeszła do finału tego konkursu. Cieszymy się bardzo. Trzymajcie kciuki za finał!. – kilka dni temu pochwalił się na portalu społecznościowym burmistrz Artur Zych.

Informacja wzbudziła pewne wątpliwości jednego z użytkowników.

Konkurs się jeszcze nawet nie rozpoczął – napisał w komentarzu, zamieszczają jednocześnie link do strony internetowej z regulaminem plebiscytu.

Zaledwie jedno zdanie wzbudziło ogromną irytację burmistrza.

Burmistrz Miasta i Gminy Wleń Konkurs składa się z dwóch niezależnych części. Jedną jest plebiscyt internetowy, a drugą konkurs, w którym jury wybiera projekty. Sugeruje pan, że ten dyplom to sobie sam wyprodukowałem? Jak pan panie Czarku czegoś nie wie, to proszę pierdół nie pisać, bo kiepsko to o panu świadczy. Pozdrawiam!

W odpowiedzi na post burmistrza czytamy:

Sądziłem, że burmistrz zgłosił się do KONKURSU internetowego. Który jest za darmo i który dopiero się rozpocznie. Jaki byłem naiwny.

Natomiast burmistrz zgłosił się do konkursu o nazwie „II Finałowego Etapu Konkursu „Modernizacja Roku 2019”, który nie jest jakimkolwiek finałem, tylko jednostopniowym „konkursem”, czyli jury rozpatruje WSZYSTKIE wnioski i każdemu, który spełnił wszystkie warunki formalne zgłoszenia, przyznaje tytuł lub wyróżnienie, ewentualnie nagrody specjalnej.

Żeby spełnić wymóg, należy zapłacić tej firmie organizującej konkurs kilka tysięcy złotych, w zależności o kwoty przeznaczonej na budowę i mieć zgodność z punktami konkursu np. „5.6 Jakość stosowanych materiałów (trwałość, estetyka)”. Czyli, innymi słowy, płaci się za otrzymanie tytułu „Modernizacja Roku & Budowa XXI w.” i możliwość jego stosowania.

Z regulaminu „konkursu”:

7. Zasady uczestnictwa.

Zgłoszenia obiektu dokonuje się na wzorach określonych w zał. nr 1 i 2 do niniejszego regulaminu.

Zgłoszenie do konkursu jest równoznaczne z zobowiązaniem do udostępnienia obiektu i dokumentacji wizytującemu jury.

Na koszty organizacyjne Konkursu zgłaszający obiekt realizowany na terenie Polski wpłaca:

2.995 PLN od budowy o nakładach do 250 tys. PLN,

4.495 PLN od budowy o nakładach do 500 tys. PLN,

5.495 PLN od budowy o nakładach do 1 mln. PLN,

6.995 PLN od budowy o nakładach do 2,5 mln. PLN,

8.495 PLN od budowy o nakładach do 5 mln. PLN,

9.995 PLN od budowy o nakładach powyżej 5 mln. PLN,

(do cen należy doliczyć 23% VAT).

Wydaje mi się, że remont zamku wynosił więcej niż 5 mln PLN, więc jeżeli dobrze mi się wydaje, gmina (czyli my) zapłaciła ponad 12 tysięcy złotych za dyplomik na półkę.

Możliwe, że źle zrozumiałem regulamin i gdzieś się pomyliłem, dlatego załączam linki:


Strona
konkursu: http://www.modernizacjaroku.org.pl/pl/karta-zgloszenia

Panie burmistrzu, aby rozwiać wszelki wątpliwości, może pan ujawni. Czy i jaką kwotę Gmina Wleń wpłaciła na konto firmy organizującej konkurs?