kill_the_netUpload files...
Trzecia przebudowa drogi | WlenInfo - Informacje z regionu - Wleń

Po raz trzeci trwa przekładanie kostki na drodze dojazdowej od strony ulicy Ogrodowej w kierunku ciągu budynków przy ulicy Kościuszki. 

Pamiętają państwo taki fragment filmu „Rejs”, kiedy inżynier Mamoń klaruje Sidorowskiemu oraz jego i swojej żonie: „I kto za to płaci? Pani płaci, pan płaci, my płacimy”. Mam takie nieodparte wrażenie, że rządzą nami tacy właśnie Mamoniowie.

W maju 2017 roku Gminna Brygada  Remontowa przystąpiła do układania nawierzchni z kostki betonowej na drodze dojazdowej do posesji przy ulicy Kościuszki.  Już po pierwszych próbach okazało się, że jakość prac jest tak mierna, iż mieszkańcy zwrócili się z prośbą o interwencję do portalu wleninfo. 

Wymianę nawierzchni rozpoczęto w maju i do tej pory odcinek raptem 30 – metrowy jest nieukończony. Mało tego, kostka położona jest niechlujnie, grunt nie został właściwie utwardzony, w kilku miejscach utworzyły się już dołki. Stare betonowe płyty wywalone na trawnik straszą trzeci miesiąc. –  pisali w piśmie do redakcji we wrześniu 2017, a więc w trzy miesiące po rozpoczęciu prac. 

Po artykule na wleninfo Burmistrz przystąpił  do rozbiórki wykonanej już nawierzchni i rozpoczął układanie kostki na nowo. Tym razem zmieniono kierunek położenia bruku z równoległego do krawężnika na prostopadły. W założeniu prawdopodobnie miało  to poprawić wygląd i estetykę nawierzchni. Niestety nie poprawiło, a jakość prac nie uległa zmianie.

Burmistrz stwierdził wręcz, że to partactwo jest „normalnym trybem stosowanym przez większość gmin w Polsce pozwalającym na wykonywanie niezbędnych prac za pomocą własnych sił. Jak to wygląda w praktyce, wystarczy sobie przypomnieć słynną barierkę w Marczowie, remont drogi w Łupkach i wiele innych ‘perełek” na terenie gminy. 

W ubiegłym tygodniu kostka na drodze do posesji przy ulicy Kościuszki została po raz trzeci przełożona, przynajmniej częściowo. Tym razem przez profesjonalistów. Pytanie kto za to zapłaci?

 Pani płaci, pan płaci, my płacimy

Tak wygląda jakość prac Gminy Wleń

I kto za to zapłaci?

Zdjęcia nadesłane przez mieszkańców