Z pewnością nie tak wyobrażał sobie zakończenie dnia kierowca, który wraz z pasażerką wybrał się na wieczorną przejażdżkę. Będąc pod wpływem alkoholu stracił panowanie nad autem i to dachowało. Pasażerka z obrażeniami trafiła do szpitala.

 

 

W czwartkowy wieczór po godzinie 21 do dyżurnego powiatowego stanowiska kierowania w Lwówku Śląskim wpłynęła informacja o wypadku w miejscowości Strzyżowiec. Na miejsce natychmiast zadysponowano zastępy strażaków z Pilchowic i Lwówka Śląskiego, zespół ratownictwa medycznego oraz patrol policji.

 

Z ustaleń wynika, iż kierujący samochodem osobowym na łuku drogi stracił panowanie nad autem. Wstępnie policja przyjmuje, iż przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. W zapanowaniu nad pojazdem nie pomogły zapewne też promile. – Kierujący po przebadaniu miał 0,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – wyjaśnia sierż. Olga Łukaszewicz z lwóweckiej policji, która tłumaczy, iż mieszkaniec Jeleniej Góry został zatrzymany przez policjantów, pobrano mu także krew.

Pasażerka z obrażeniami ręki trafiła do szpitala. Policja zdarzenie zakwalifikowała jako wypadek.


Marek Dral – Lwowecki.info