kill_the_netUpload files...
Wizerunkowa katastrofa burmistrza | WlenInfo - Informacje z regionu - Wleń

”W celu rozwoju turystyki w ogóle, a także dla pomocy przy budowie hotelu powołaliśmy Agencję Rozwoju Doliny Bobru-mówi Artur Zych, burmistrz Wlenia. W ten sposób miasto zyska hotel z prawdziwego zdarzenia, będą podatki, będzie ruch. Prace projektowe rozpoczną się prawdopodobnie już na początku przyszłego roku, potem gmina będzie zabiegać o pozyskanie środków”.  Mówił w 2017 roku Burmistrz Artur Zych dla Nowin Jeleniogórskich.

Mamy rok 2019.  Degradacja budynku Basztowej odbywa się we wręcz w zastraszającym tempie. Tylko w kategoriach groteski można potraktować fakt, że gmina jeszcze miesiąc temu zamierzała na okres 4 – 5 lat zabezpieczyć dach budynku blachą trapezową.

Dwudziestego szóstego kwietnia zawaliła się część konstrukcji dachu. Na szczęście zdarzyło się to w nocy i nikt nie ucierpiał. Dopiero w stanie bezpośredniego zagrożenia katastrofą budowlaną przystąpiono do demontażu dachówki i więźby dachowej.

Dalsze roboty rozbiórkowe prowadzone nie będą, ponieważ jak czytamy w dokumentacji technicznej budynku –  Podstawowym warunkiem prowadzenia dalszych prac, jest konieczność wykonania projektu budowlanego zabezpieczeń  istniejących przyległych budynków. Wcześniejsze rozebranie ścian może spowodować uszkodzenia lub zawalenia budynków sąsiednich.

Wygląda na to, że ruina Basztowej wbrew szumnym zapowiedziom burmistrza jeszcze przez długie lata będzie straszyła mieszkańców Wlenia i Turystów.

ANDRZEJ JAŚKIEWICZ