Wkrótce ma powstać nowy komisariat policji. Ma to być modułowy obiekt, na którego budowę już złożono wniosek.

Obiekt przeznaczony będzie dla 13 osób – policjantów i pracowników administracji. Policja tłumaczy, iż bezpośrednio po wejściu do budynku znajdzie się pomieszczenie dla oczekujących interesantów, pokój kierownika oddzielony sekretariatem oraz sala dla funkcjonariuszy odprawiających się do służby. Mundurowi mają mieć do dyspozycji trzy pokoje biurowe przeznaczone nie tylko do sporządzania dokumentacji podczas służby, ale także do bezpośredniego kontaktu z mieszkańcami, którzy będą informować o zdarzeniach i sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu ludzi i mienia. Policjanci będą mieli również do dyspozycji dwie szatnie oraz pomieszczenie socjalne. Przed posterunkiem zostanie zlokalizowany dogodny dla wszystkich parking.

Tego typu modułowy obiekt, w którym będzie mieścić się Komisariat Policji ma powstać w Lubomierzu. Złożenie takiego wniosku do komendy wojewódzkiej potwierdza oficer prasowa lwóweckiej policji. Jak tłumaczy celem budowy jest poprawa bezpieczeństwa na terenie gminy Lubomierz.

Dziś do każdego zdarzenia czy to w mieście, czy na wioskach dysponowani są funkcjonariusze z Gryfowa Śląskiego, bądź ze Lwówka Śląskiego. Nie da się ukryć, iż czas dojazdu radiowozu to kilkanaście minut, a do oddalonego Pokrzywnika może on wynieść jeszcze więcej.

Sierżant Olga Łukaszewicz dodaje, że gdyby obiekt powstał, to miałoby w nim być zatrudnionym ośmiu policjantów, którzy pracowaliby w systemie dwudziestoczterogodzinnym, czyli o każdej porze dnia i nocy, tak w dni powszednie, jak i w weekendy na posterunku byłby policjant – patrol na terenie gminy.

Burmistrz Lubomierza przyznaje, iż Gmina pod tą inwestycję przekaże działkę oraz wesprze finansowo budowę. Ta ma być zlokalizowane przy „obwodnicy”, ulicy Gryfiogórskiej w Lubomierzu.


Na podstawie Marek Dral – Lwowecki.info

%d bloggers like this: