kill_the_netUpload files...
Wleń się śmieje | WlenInfo - Informacje z regionu - Wleń

”Koza” z termostatem to najnowszy pomysł na poprawę efektywności energetycznej budynków w gminie Wleń. W ramach projektu termomodernizacji “kozy” – popularne piece na drewno i węgiel zostały wyposażone w zawory termostatyczne. To nie żart.

Kolejna afera związana z termomodernizacją budynków we Wleniu. Tym razem wywołała ogromne rozbawienie mieszkańców.

Mieszkania jednego z budynków biorących udział w projekcie wyposażono w zawory termostatyczne, przy czym ilość zaworów uzależniona była nie wiedzieć czemu, od ilości okien w lokalu. Jak wynika z dokumentacji dostępnej na stronach Urzędu Gminy we Wleniu budynek wyposażono w 14 kompletów zaworów.

„Koza termostatyczna”

Zabawne w tym wszystkim jest to, że w całym budynku ani jedno mieszkanie nie posiada instalacji centralnego ogrzewania, a mieszkańcy ogrzewają mieszkania tradycyjnymi piecami.

Żeby było śmieszniej w projekcie uwzględniono również płukanie c.o. i z tym, jak na razie jest największy problem, zawór termostatyczny można w ostateczności położyć na piecu i udawać, że regulujemy nim temperaturę, ale jak wypłukać instalację, której nie ma?

Mieszkańcy kłopotliwego prezentu pozbyć się nie mogą, ponieważ obowiązuje trwałość projektu i przez najbliższe kilka lat będą musieli je przechowywać oraz okazywać na każde żądanie w trakcie ewentualnej kontroli.


Andrzej Jaśkiewicz