kill_the_netUpload files...
Wystawa prac pana Jacka Knapa | WlenInfo - Informacje z regionu - Wleń

W galerii Klatka Lwóweckiego Ośrodka Kultury przy ulicy Przyjaciół Żołnierza można obejrzeć prace naszego lokalnego artysty pana Jacka Knapa. Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się w piątek 22 lutego.

Jacek Knap rocznik 1972  od urodzenia mieszka we Wleniu. Obecnie pracuje jako nauczyciel i terapeuta w domu pomocy społecznej w Nielestnie, w którym prowadzi zajęcia terapeutyczne i plastyczne dla tamtejszych pensjonariuszy.

Swoją przygodę z rysunkiem rozpoczął już we wczesnym dzieciństwie. Inspiracją dla jego twórczości jest sceneria okolic, w których żyje i pracuje. W jego twórczości przewijają się wątki symboliczne, fantastyczne i metaforyczne, a jej tematykę kształtuje tajemniczości i nastrojowość. W swoich pracach wykorzystuje przede wszystkim tusz, piórka, rapidografy, pędzle i pastele olejne.

Jego dokonania można było podziwiać podczas wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce (Wleń, Jelenia Góra, Lubomierz, Lwówek Śl., Oleśnica, Szprotawa, Gryfów Śl.) oraz w Czechach (Zacler, Upice).

Brał udział w plenerach dla artystów nieprofesjonalnych z Polski i Czech.

Prezentowane na wystawie w Lwówku Śląskim prace i reprodukcje pochodzą z ostatnich 3 lat.

Pan Jacek Knap

WIĘCEJ ZDJĘĆ W GALERII

 

Za zdjęcia dziękujemy dla pana Sławomira Osieckiego.


Andrzej Jaśkiewicz